czende

Salvador

Ani v Salvadoru jsme nestrávili tolik času, aby jsme jej mohli nějak více hodnotit. V každém případě můžeme napsat několik postřehů.Situace zde je opravdu dost zvláštní. Lidé jsou zde obecně hodní, ale všichni do jednoho přiznávají, že zde není bezpečno.


To koneckonců potvrzuje i skutečnost, jak moc jsme zde viděli zbraní a ozbrojených strážců. Asi nejvíc za celou dosavadní cestu. Od policie, přes vojáky až po různé ochranky, které hlídají naprosto všude. A věřte, že to není moc fajn pocit, když u dveří každé cukrárny, pizzérie a nebo čerpací stanice stojí hromotluk s brokovnicí.
Většina se usmívá, bez problému prohodí pár slov a klidně se s vámi vyfotí. Ale jsou tu a jejich zbraně nejsou žádné atrapy.
Stejně tak i skutečnost, jak rychle nám bylo dovoleno spát na hotelovém parkovišti. Všichni jsou si dobře vědomi, že situace není zcela ok.


Je to zvláštní, zarážející a pro nás dost nepochopitelné. Všichni se kterými jsme se potkali a bavili, byli strašně fajn lidi a rozhodně to nebyli žádní bandité a zločinci. Normální lidi, s normálním životem, jen upozorňující na fakt, že situace není ideální. Opravdu se to jen těžko se to chápe.  Je to zvláštní kontrast.

My musíme konstatovat, že naše zkušenost byla fajn. Kromě divného pocitu z těch všech kvérů okolo nás na nás byli všichni milí, usměvaví a přátelští. Přejeme Salvadoru, aby se situace změnila ať už je to čímkoliv.

na začátek stránky