23. ledna 2023

Micarta - materiál rukojetí Repetitoru

Pro každého designéra nožů je důležité navrhnout správně tvar čepele, tvrdost oceli a způsob broušení. Stejně tak je ale podstatné i to, aby rukojeť nože byla nejen dobře padnoucí do ruky, dostatečně pevná, odolná, elegantní a bezpečná. Pro poslední z nožů Projektu válečný veterán - Repetitor - proto padla volba materiálu rukojeti na Micartu.
Více ...

16. ledna 2023

Tento týden budeme v Las Vegas

Pouštní město Las Vegas je světoznámé dějiště mnoha filmů. Proslavilo se především možností svobodného uzavírání svateb a největší koncentrací kasin a heren na světě. Je ale rovněž centrem mnoha výstav, které nastolují světové trendy. Před několika dny skončený klíčový veletrh spotřební elektroniky CES zde od 17. ledna 2023 vystřídá střelecká, lovecká a outdoorová výstava Shot Show, na které bude své výrobky prezentovat i Mikov.
Více ...

9. ledna 2023

Kdo stál a stojí za designem Mikova

Slovo design je v dnešní době skloňováno ve všech pádech, protože vzhled výrobku je jedním ze zásadních faktorů, které ovlivňují, jestli ho zákazník koupí. A u nožů, ať už jsou určeny pro jakékoliv použití - ke sportu, pro lov nebo na práci - to platí samozřejmě také.
Více ...