29. května 2023

Jmenuje se Handy

Stojí trochu neprávem ve stínu loveckých, kuchyňských nebo vojenských nožů, přesto je nožem, který je ve svém oboru takřka nenahraditelný. A ocení ho nejen profesionální číšníci a barmani, ale vlastně každý z nás, kdo doma potřebujeme otevřít jakoukoliv lahev, ať již v kuchyni nebo třeba při letním grilování. Nůž Handy je totiž v prvé řadě vybaven vývrtkou. Bez ní je rozumné otevření lahve uzavřené korkovou zátkou prakticky neřešitelným problémem.
Více ...

21. května 2023

Guru inspirovaný Nepálem

Není to tak úplně nůž, není to tak úplně meč, je to typ sečné zbraně, který se dá zařadit do poměrně široké skupiny takzvaných mačet. Velké sečné zbraně určené i pro práci vznikaly nezávisle na sobě po celém světě. Náš Guru má kořeny v Nepálu, kde se u horského národa Gurkhů zrodily nože kukri.
Více ...

15. května 2023

Pouzdra z kydexu

Pokud chceme vyrazit do přírody a plánujeme si s sebou vzít pevný nůž, tak bez kvalitního pouzdra to není možné. Jaké pouzdro ale zvolit? Mezi milovníky nožů jsou nekompromisní zastánci pouzder kožených, látkových i speciálních materiálů, mezi které na prvním místě patří kydex. 
Více ...