Mikov představí v Norimberku nové nože

Své letošní novinky Mikov představí na specializovaném prestižním veletrhu určeném odborníkům IWA OutdoorClassics, který proběhne v německém Norimberku od 6. do 9. března 2015.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová je majitelkou nožíku rybička z jeho limitované série

Nůž rybičku z limitované série k 220. výročí nožířské tradice si z Mikulášovic odvezla manželka prezidenta Ivana Zemanová. Obdržela ho darem od vedení firmy Mikov, když ji v pondělí 2. února odpoledne navštívila v rámci třídennípracovní cesty prezidentského páru po Ústeckém kraji.

Šedesát let značky Mikov

V roce 2015 si firma Mikov připomíná šedesát let trvání své značky, která vznikla spojením prvních slabik jména tehdejšího národního podniku Mikulášovický kovoprůmysl. Ten byl založen v roce 1955 sloučením závodů na výrobu nožů Sandrik se závodem na výrobu kancelářských potřeb Koh-i-noor.

Ozvat se proti falešným napodobeninám českých výrobků není předem prohraný boj

Zkušenosti českého výrobce nožů Mikov ukazují, že ozvat se proto tomu, když je na trh uveden falzifikát českého výrobku, přináší konkrétní výsledky.  Na základě informací veřejnosti proti distributorovi padělku zasáhla Celní správa České republiky, která zabavila několik set kusů nekvalitního nože zneužívající značku firmy. Dalšími výsledky bylo, že distributoři tento nůž přestali nabízet a zákazníci byli informováni o tom, že za nekvalitním výrobkem stojí padělatelé.