Značení nožů PREDATOR

Mikov s.r.o. vyrábí v současné době PREDATOR v několika verzích, které jsou značené speciálním kódem. Na prvním místě je to číselné označení typu nože (pro PREDATOR je to 241).  


Následují dvě písmena. První určuje materiál čepele: 

N – nerez 420, nerezová ocel martenzitická, nesvařitelná, vhodná na výrobu nožů, chirurgických nástrojů a nástrojů namáhaných otěrem, kalená je na tvrdost  53–55 HRc. 

X – nerez 440, nerezová ocel martenzitická, nesvařitelná, vhodná na výrobu nožů, chirurgických nástrojů a nástrojů namáhaných otěrem, kalená je na tvrdost 54–57 HRc.  

R – RWL je vysoce odolná švédská prášková ocel, která vyniká svou pevností a vysokou řezivostí, kalená je na tvrdost 58–61 HRc.  

D – damascenská ocel, která vzniká překládáním oceli při kování, vyniká vysokou pevností, řezivostí a nádhernými vzory, které při tomto druhu kování vznikají. Tato ocel je vyrobena práškovou metodou, která je tvořena dvěma přísadami materiálů RWL34 a PMC27. Kalena je na tvrdost 57–60 HRc. 

B – Böhler N690 je nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku. Má vysokou tvrdost i odolnost proti korozi, kalená je na tvrdost 57–60 HRc. 


Druhé písmeno pak značí materiál střenky:

R – rohovina, pravý buvolí roh, který vyniká svou jedinečnou kresbou a navozuje pocit elegance. 

H – (umělá) hmota, jedná se o velice odolný plast, který nabízí několik barevných variant a lze jej i snadno potisknout.

D – dřevo, na nože PREDATOR je použito dřevo exotické, konkrétně SNAKE WOOD, COCOBOLO, AMBOINA a PALISANDER SANTOS.

P – (jelení) paroh, doplněk nože, který dává nožům přírodní vzhled a probouzí v uživateli pocit lovce. 

Ko – velbloudí kost, exotický, jedinečný až mírně orientální doplněk luxusních nožů, který může být i přibarvený. 

Ra – RAFFIR, střenka obsahující přírodní nebo kovová vlákna, která jsou pod vysokým tlakem zalitá do pryskyřice, jedná se o materiál velice odolný proti opotřebení, měnící barvy podle světelných podmínek.


Následující číslo pak určuje počet komponentů, za kterých se nůž skládá.