Rok 2020 je za námi

21. prosince 2020

A chtělo by se říct - konečně, protože patřil k těm nejsložitějším, které jsme poslední dobou všichni prožívali. Složitá doba tak i před nás postavila nové výzvy, se kterými jsem se museli vyrovnat. A za to, že jsme to dokázali, patří poděkování i vám, našim zákazníkům. Děkujeme vám za věrnost naší značce, za zpětnou vazbu, kterou jste nám poskytovali, i za náměty, které od vás dostáváme.

Vloni jsme touto dobou slibovali na letošní rok řadu novinek a svůj slib jsme splnili speciální edicí Rybičky pro Nespresso, dvěma vojenskými noži Taurus a Storm, UTONem z oceli N690, převzetím kompletní výroby nožů řady Lubomír Maďarič a řadou drobnějších vylepšení nožů ze stávající nabídky. I díky tomu stoupla naše nožířská produkce oproti roku 2019 o dalších 10 %. A není to náhodné číslo, naopak, jedná se o setrvalý trend. Od roku 2018, kdy Mikov převzal současný majitel, se nožířská produkce zvedla o více než 70 %, přičemž stále větší podíl v ní mají nože technicky a řemeslně náročnější, a tedy s vyšší přidanou hodnotou. 

Ale protože každá mince má dvě strany, i my patříme mezi firmy, které jsou současnou situací poškozeny. Nárůst prodeje nožů totiž nedokázal vyvážit propad, který nám pandemie způsobila v oblasti kancelářské techniky a průmyslových spojovačů. Přechod firem na home office, rušení výstav a veřejných akci - to vše si vybralo daň i u nás.

Koronavirová krize pro nás také znamenala velký krok směrem k digitalizaci a e-commerce a to jak ve výrobě, tak i v obchodě. Podíl tržeb e.shopu oproti roku 2019 vzrostl o více, než 100 %. To bylo samozřejmě možné jen díky tomu, že jsme na tento růst byli administrativně a logisticky připraveni. A můžeme vám slíbit, že neusneme na vavřínech a budeme dál pracovat na tom, abychom naše služby pro vás udělali komfortnější, rychlejší a přehlednější.

A stejně jako letos i v budoucnu samozřejmě nezapomeneme na to, že na světě nejsme sami a proto budeme pokračovat v podpoře potřebných - ať už se třeba jedná o projekt Válečný veterán na podporu Vojenského fondu solidarity, sponzorování myslivecké soutěže Rarita roku nebo mladé střelecké naděje Adély Bryndové. A stranou zde samozřejmě nezůstává ani naše firma NAREX BYSTŘICE s podporou fondu Asante Kenya, soustředící se na vybavení stolařského učiliště v Africe.