Šroubované nebo nýtované?

Zavírací nože se skládají z řady součástek, které se dohromady montují šroubováním nebo nýtováním. Mikov vyrábí nože oběma způsoby - a každý z nich má své fanoušky a kritiky -  jak mezi zákazníky, tak i mezi nožíři. Pojďme se ale objektivně podívat na to, jaké výhody a nevýhody každá z těchto technologií má.

Bylo u nás Mistrovství republiky v turistickém závodě

Druhou červnovou sobotu a neděli (8. a 9. 6.) proběhlo v Mikulášovicích Mistrovství republiky v turistickém závodě, které Mikov podpořil. Turistický závod sice zní tak, jako by se jednalo o nějakou procházku, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti to je náročný sport, ke kterému je potřeba vytrvalost, rychlost, síla i vědomosti.

Rukojeť je z materiálu G10

Při nákupu nožů na našem e-shopu zákazníci pečlivě procházejí záložku Parametry. Jsou zde vedle typu oceli, hmotnosti nebo paratertů čepele také informace o použitém materiálu na rukojeti. Mikov jich využívá celou řadu, podle toho, k jakému použití je nůž určen. Co si tedy konkrétně kupujeme, když je uvedeno, že nůž má rukojeť z materiálu G10?

Steakový nůž

Jestli jste milovníci šťavnatých steaků, dobře víte, že k ideálnímu gurmánskému zážitku patří nejen dobře volené maso, optimální příprava, omáčka a příloha, ale také správný nůž. Krájet steak obyčejným tupým příborovým nožem - to se prostě nehodí. Příborový nůž místo toho, aby steak řezal, ho vlastně drtí.

A jak pomůže Rybička vám?

Nůž je podle našeho průzkumu považován za nejužitečnější reklamní dárek. Je praktický, skladný a  dlouho vydrží. A pokud je takovým dárkem Rybička, tak ta přidává k tomu všemu ještě pozitivní emoci a tradici.

Jenom obyčejná podložka?

Nedávno jsme dostali od našeho zákazníka otázku, jaké podložky Mikov používá na noži Predator. A je to důležitá otázka. Většinou se zajímáme o to, co je na první pohled viditelné -  o čepel, střenky nebo příložky. Ale na noži jsou i jiné součástky. Jsou skryté, nenápadné a přesto, kdyby chyběly, nůž by pořádně nefungoval. Podložka je jejich typickým zástupcem.

Projekt válečný veterán - plány a realita

K tradici Mikova patří spolupráce s ozbrojenými složkami a jejich podpora. Projekt válečný veterán nám do této roky trvající tradice přinesl systém a motivaci. Pravidelně přispíváme Vojenskému fondu solidarity a zároveň uvádíme na trh novinky.

Vojenská akademie Vyškov, 2. 5. 2024

Už čtvrtý nůž Mikov připomíná hrdiny české armády. Auterem této speckální série je náš major Hippík

Mikov představil nový nůž Golak z Projektu válečný veterán a předal Vojenskému fondu solidarity šek na 150 tisíc Kč

Za přítomnosti náčelníka Generální štábu Armády České republiky generálporučíka Karla Řehky, předsedy Podvýboru pro válečné veterány Poslanecké sněmovny Pavla Růžičky, válečných veteránů z misí UNPROFOR a SFOR, Ministerstva obrany, Vojenského fondu solidarity, představitelů Policie ČR, Generálního ředitelství cel a sdělovacích prostředků Mikov slavnostně představil nůž Golak, inspirovaný účastí Armády České republiky na misi KFOR.