Jsme tým

19. ledna 2021

Nezasvěcený člověk, který uvidí fotografie strojů z našich dílen, si řekne - tohle je normální průmyslová továrna. Ale my to tak jednoduše nebereme. Ano, najdete u nás lisy, brusky  soustruhy, kalící pece, frézky. Ovšem to, co je na konci výroby, není nějaká součástka, která se ve velmi krátké době spotřebuje a vyhodí. Na konci našeho snažení totiž stojí nůž!

Ano, dobře víme, že i některé nože se také velmi rychle opotřebují a zahodí. Ale další naopak přetrvají věky, váží se k nim příběhy, probouzí emoce a mohou se doslova stát historickými poklady. A nikdy nevíme, který z těch stovek a tisíců nožů, které posíláme do světa, potká právě tento osud. Pravda je, že některé typy jsou k tomu více předurčeny než jiné. A dozvíme se to právě díky jenom vám, našim zákazníkům.

Velmi nás totiž zajímá, si myslíte, jaká jsou vaše přání, co se vám líbí a naopak, co vám na našich nožích vadí. Ne vždy se samozřejmě naše a vaše názory shodují, a také ne vždy je možné vše, co si jako zákazníci přejete, uvést rychle do života. Výroba v továrně se v tomto trochu podobá velké námořní lodi, kde sice kormidelník pootočí kormidlo a ještě dlouho trvá, než loď opravdu změní směr. Ale pak už jede novým kurzem!

A tak, kromě toho, že čteme vaše e-maily i dopisy a dobře posloucháme, když nám telefonujete, máme také velkou radost z toho, že vznikají skupiny vás, fanoušků nožů Mikov. Ať už jsou to Listonoši, kteří fandí našemu malému EDC List, stránky zaměřené na vojenské nože UTON nebo třeba skupina fanoušků Mikova na Facebooku. Moc vám děkujeme za zpětnou vazbu, a vaši snahu bereme jako velký závazek. 

Občas členům fanouškovských skupin věnujeme nějakou speciální slevovou akci. Nedávno to třeba byla výrazná sleva na UTON, Ale všichni víme, že kvůli tomu nikdo členem žádné skupiny není, protože fandovství, to je především věc srdce. Pro nás je to tím víc zavazující. Protože pak dobře víme, že spolu s vámi - jsme tým.