Nože nejen na jarní zahradu

20. března 2023

Každý, kdo má rád práci na zahradě, netrpělivě vyhlíží jaro, aby se už co nejdříve mohl pustit do práce. K povinnostem zahradníků a sadařů patří vedle výsadby také  roubování, štěpování a očkování. Jaké nože můžete k této práci využít?

Asi nejznámějším zahradnickým nožem je typická žabka. Je to oboustranně broušený nůž se širší zahnutou čepelí. Používá se například k začištění větších řezných ran po pilce, k prořezávce choulostivějších stromů a ke zmlazování hustých okrasných keřů i stromů.

Specializovanějšími noži jsou potom roubovací a očkovací nože. V naší nabídce jsou v zavíracím provedení buďto samostatné - tedy roubovací nůž a očkovací nůž. Prodáváme ale i sdružený nůž, u kterého si můžete vybrat, jakou čepel pro jakou práci právě použijete. A pokud rádi očkujete s nožem s pevnou čepelí, i ten vám rádi dodáme. 

Všechny zahradnické nože Mikov mají plastovou střenku, která na sobě nenechává ulpívat nečistoty a je konstruovaná tak, aby se dobře držela, neklouzala a práce s nožem aby byla bezpečná a pohodlná. 

Čepele jsou z nerezové oceli 420 o tvrdosti 53-55 HRc. Tento materiál je vysoce řezivý, odolný, ale zároveň umožňuje snadné ostření a to třeba i přímo v terénu. Zahradnické nože Mikov proto není  nutné posílat k broušení na specializovaná pracoviště.

Kompletní nabídku zahradnických nožů najdete zde.