Inspirace pro dobrodružství

3. srpna 2021

Jet milionářský závod v luxusním drahém a klimatizovaném autě po dálnicích, kde vás po cestě čekají v každém městě hostesky a ubytování v pětihvězdičkových hotelech, to by uměl každý z nás. Ovšem určitě bychom všichni nezvládli vyrazit na cestu v autě, o kterém nevíte, jestli ještě někdy příště nastartuje.

Musíte být totiž trochu šílenec, abyste si koupil auto maximálně za 25 tisíc a pak s ním vyrazil na více než tisícikilometrovou cestu do Rumunska - na Gumbalkan rallye. Jedno je ale jasné - stoprocentně během cesty využijete nůž. Divíte se nám, že podobné šílence máme rádi a podporujeme? Určitě ne.  

Gumbalkan

Vydávají se s obstarožním strojem tam, kde je místo autostrád čekají šotolinové cesty, místa bez pořádného pokrytí mobilním signálem a žádné značkové servisy. Nehledě na to, že jedou v létě, na jih a bez klimatizace. Za ty peníze, co za auto dali, už určitě není funkční, pokud tam vůbec kdy byla namontovaná. Vystačit si tak musí pouze se svým umem, komunikačními dovednostmi a samozřejmě, spoléhat i na trochu toho štěstí. 

Na několika řádcích samozřejmě nemůžeme zprostředkovat všechna dobrodružství, která účastníci Gumbalkan rallye po cestě zažili. Nejlépe to určitě budou vyprávět nebo psát oni sami. Ale naznačovat můžeme, ideálně zveřejněním několika jejich fotografií, které dokazují nejenom to, že logo Mikova se na skvěle vyjímá na kapotě závodních strojů, ale že naše výrobky se v praxi osvědčily - a to jak samotným využíváním, tak i jako výborný dárek. A to jistě fotografie zdaleka nezachycují všechno. 

Možná nejste až takovými dobrodruhy. Přesto si říkáme, že vás soutěžní posádky mohou inspirovat k tomu, zkusit udělat něco trochu jinak, zažít třeba trochu jiná dobrodružství. Anebo, což si samozřejmě nemůžeme na závěr odpustit, alespoň si koupit nějaký nůž Mikov - i na cestách a na dovolených, které mají k dobrodružství daleko, se určitě bude hodit. Třeba při grilování nebo krájení melounu. Mikov totiž nezklame.