Hablock - nůž pro každého

3. dubna 2023

Nůž Hablock, jehož název kdysi dávno vznikl spojením částí dvou anglických slov (HAnd, což je ruka a BackLOCK, což je typ použité pojistky čepele), je kapesní zavírací nůž, který je typově zařazený mezi lovecké nože. Oslovuje ale mnohem širší okruh zákazníků a mnoho z nich ho považuje za vůbec nejhezčí nůž naší produkce.

Tvar čepele i rukojeti skvěle padne do ruky a dobře se nosí v kapse. Nůž nepůsobí vůbec robustně a přitom je vybaven čepelí o délce 80 milimetrů, která zvládne vše, co od pořádného nože očekáváme.

Hablock právě díky svému elegantnímu tvaru patří mezi nože, které se dávají jako dary, a proto ho nabízíme v řadě modifikací. Základní provedení Hablocku je z oceli 440A s kovovými střenkami nebo se střenkami z ušlechtilého dřeva, parohu nebo rohoviny. V luxusní provedení je místo oceli 440A použita ocel damašková. V nabídce jsou pak tři typy - celokovový, s rukojetí z exotického dřeva a konečně s rukojetí z mamutoviny a kováním z meteoritu

Zvažujete že si pořídíte nůž, který bude dobrým pomocníkem na dovolené nebo výletech? Nebo přemýšlíte nad opravdu luxusním dárkem, nad kterým se zatají dech? Hablock byste rozhodně při takových úvahách neměli opomenout.