Cesta na Repetitor

2. května 2023

V září roku 2022 jsme se v pražském Komunitním centru pro válečné veterány setkali s příslušníky mise UNPROFOR, kteří byli přímými účastníky ostřelování, kde zahynuli dva čeští vojáci - četař Petr Valeš a rotmistr Luděk Zeman. Při této příležitosti zaznělo spousta nápadů, které postupně začínáme uvádět do života.

Již tento pátek, 5. května 2023 odjíždíme s příslušníky tehdejší mise do Chorvatska a navštívíme pozorovací stanoviště Tango 23 Repetitor, kde k tragédii došlo. Na místě proběhne slavnostní nástup jednotky, položí se věnce a vojáci také převezmou speciální nože Repetitor se svými jmény.

O celé cestě vás samozřejmě budeme informovat na blogu i sociálních sítích, zveřejníme fotografie, a letos na ni naváží ještě další mimořádné akce, které vás určitě potěší a inspirují. 

Projekt Válečný veterán Mikov spustil v roce 2019. Kromě nože Repetitor uvedl na trh i další dva nože. Nejdříve to byla již vyprodaná a sběrateli velmi ceněná mimořádná limitovaná edice zákopového nože M-1917 a prvním řádným nožem projektu byl nůž Storm. Vojenský fond solidarity z nich získal již 350 tisíc korun.