Mikov a Vojenský fond solidarity spouští projekt „Válečný veterán“

25. července 2019

Při slavnostní prezentaci limitované série 200 kusů důstojnického nože M-1917, vytvořeného na motivy osobní zbraně válečného hrdiny generála Josefa Bílého, zahájil Mikov ve spolupráci s Vojenským fondem solidarity projekt „Válečný veterán“.

Cílem projektu je propojit vzpomínku hrdinství Českých a Československých vojáků s í humanitární pomocí pozůstalým po padlých vojácích i vojákům, kteří ztratili své zdraví při plnění svých služebních povinností.

„Každý rok chceme uvést na trh jeden nůž, který bude inspirován některou z významných vojenských misí naší armády. Z každého prodaného nože pak budeme přispívat na Vojenský fond solidarity. Konkrétně u nože M-1917 to bude částka 500 Kč za každý prodaný kus,” řekl Karel Ježek, ředitel firmy Mikov.

Přestože se u tohoto prvního nože projektu jedná o limitovanou sérii kopie historické zbraně, další nože již budou autorské originály zhotovené podle návrhů mjr. Romana Hippíka. Dalším v pořadí je nůž s pracovním názvem STORM, který bude připomínkou armádní účasti v tzv. první válce v Zálivu.

Vojenský fond solidarity byl založen v roce 2015 a podporuje vojáky a jejich rodiny, kteří se nezaviněně ocitli v tíživé životní situaci. Mikov jako největší český výrobce nožů a kancelářské techniky, do jehož vlastnictví patří i výrobce ručních nástrojů Narex Bystřice, projektem „Válečný veterán“ zakládá dlouhodobou a systematickou finanční podporu Vojenského fondu solidarity.