Nožířské slavnosti 2022 v Mikulášovicích

5. června 2022

Nožířské slavnosti - tradiční společenská a kulturní akce - se po tříleté přestávce zapříčiněné epidemickými opatřeními opět vrací do Mikulášovic. V prázdninovém termínu 6. srpna tak slavnostmi ožije především místní výjimečné přírodní koupaliště, sportovní stadion a Muzeum nožířské tradice, které prošlo rozšířením expozice.

Pro děti i dospělé je připraven bohatý celodenní program, ve kterém vystoupí řada známých osobností. Mimo jiné zde bude slavnostně představen další nůž sběratelské série Fotbalové legendy, tentokrát s portrétem Jana Kollera, jenž se události také osobně zúčastní. Po jeho slavnostní premiéře bude následovat fotbalové utkání, ve kterém stará garda FC Mikulášovice vyzve speciální tým legend pod vedením internacionála Jana Bergra. 

Na fotbalovém stadionu se také představí s ukázkami boje zblízka Armáda České republiky a příslušníci Hasičského záchranného sboru předvedou vyproštění osoby z havarovaného automobilu. Premiéru tak přímo v ostrém nasazení prožije další novinka Mikova - inovovaný záchranářský nůž Rescue. 

Hosté, kteří mají rádi lidový humor komika Milana Pitkina, budou moci jeho vystoupení zažít v prostorách koupaliště. Technicky zaměření fanoušci nožů zase naopak jistě rádi využijí zdarma otevřené nožířské muzeum a nebude chybět ani prodejní stánek s noži Mikov.

Nožířské slavnosti budou slavnostně zahájeny v 10:00 hodin na koupališti a ukončí je pozdě večer hasičská fontána, ohňostroj a vystoupení DJ Kostlána. Během celého dne vás toho ale čeká samozřejmě  mnohem více - podrobnosti naleznete v programu. Těšíme se na vás.

 

program slavnosti