Příběh materiálu Raffir

14. srpna 2023

V našem eshopu se objevila novinka - Predatory s čepelí z oceli N690 a se střenkou z materiálu Raffir, což je zkratka dánského slova “zušlechtit”. Za vznikem tohoto materiálu stojí zajímavý příběh dvou kamarádů - původně nadšených amatérských nožířů.

Když bylo v roce 1998 dvěma Dánům - Jacobu Schou Madsenovi a Michaelovi Sourt Mouritsonovi 13 let, byla jejich velkým koníčkem amatérská výroba nožů. Věnovali tomu svůj veškerý volný čas. Když v roce 2003 dosáhli plnoletosti, založili firmu, do které investovali všechny své peníze a úspory. S penězi se přes obavy rodičů vydali do Ruska, kde předem zaplatili za fosílie mamutích klů. Když kly skutečně dorazily, rozřezali je a prodávali ostatním nožířům. Část peněz pak investovali do dalších nákupů klů, ale část investovali na vývoj vlastní technologie stabilizace dřeva. 

Už na konci roku 2003 uvedli na trh první vlastní stabilizované dřevo, které vyráběli v garáží Jacobových rodičů. Pak následovaly roky dalšího vývoje, kdy pomoci moderních technologií propojovali křehké přírodní materiály, které by běžně pro rukojeti nožů nešly použít, s nejrůznějšími pryskyřicemi a pojivy. Tak postupně vznikl materiál Raffir. Společnost podle něho nakonec v roce 2014 dostala jméno a Raffir se stal jejím hlavním výrobním artiklem. Původně garážová firma se rozrostla na velký závod, z jehož produkce se Raffir dodává do celého světa.

Střenky našich nových Predatorů jsou vyrobeny z materiálu typu Raffir Composites. Tvoří ho rostlinná vlákna, která mu dávají světlou barvu, vzory a textury. Doplněn je o mosaz, bronz a hliník, díky čemuž je materiál obrobitelný a odolný proti korozi. Vše pak propojuje polymerní pryskyřice dodávající kontrast a 3D hloubku. Výsledkem je krásný poloprůsvitný, vysoce kontrastní materiál - Raffir.

Střenka nože z Raffiru je odolná a příjemná do ruky. Její ergonomický tvar ve spojení s ostatními díly dává vyniknout nádhernému a propracovanému tvaru.

Nože Predator Raffir si můžete objednat v červené, zelené a modré barvě.