Bohaté září je před námi

28. srpna 2023

Dny se zkracují, letní horka nás opouštějí, ve městech přibývá aut a ubývá parkovacích míst - prostě končí prázdniny. Na to, co nás čeká po nich, se ale těšíme, protože před Mikovem jsou zajímavé akce a výzvy.

Hned 9. září, tedy druhou zářijovou sobotu, se s námi můžete potkat na výstavě Nože 2023 v Příbrami. Tentokrát to bude setkání speciální, protože součástí výstavy bude i promítání našeho dokumentárního filmu “Repetitor - nemůžeme zapomenout”. Přítomni, a připravení odpovídat na otázky, budou i oba přímí účastníci české armádní mise UNPROFOR Roman Čelanský a Jiří Suda, kteří při minomentném ostřelování utrpěli zranění, a autor dokumentu Bedřich Jetelina. 

Během výstavy budou k vidění i dva jedinečné speciálně upravené nože Repetitor s vygravírovanými jmény obou padlých, které mají ve střence zalitou střepinu z minometného granátu, jenž je připravil o život. Náš stánek, kde budou vystaveny,  najdete jako každý rok na jeho tradičním místě.

Pokud se do Příbrami nedostanete, ještě do 17. září můžete film i nože vidět na mimořádné výstavě v Muzeu nožířské tradice v Mikulášovicích. A hned potom začne na portále Aukro jejich dražba

Krásné pozdně letní dny přímo vybízejí k výletům a okolí Mikulášovic je opravdu nádherné. A protože součástí muzea je i naše skvěle zásobená prodejna, kde zakoupíte i nože, které jinde k prodeji nejsou. Můžete si je třeba hned při procházce na rozhlednu Tanečnice nebo houbaření v okolních lesích ihned otestovat.