Proč používat naše ocílky Mikov

24. září 2023

Veškeré nože k tomu, aby dobře a dlouho sloužily, potřebují údržbu a slušné zacházení. Platí to samozřejmě i o nožích Mikov. Uchovávání nožů v suchu a čistotě tak, aby bylo chráněno jejich ostří, je samozřejmostí stejně, jako pravidelná údržba ocílkou.

Ocílka je nástrojem pro údržbu ostří, neslouží tedy k broušení nožů. K tomu je určen například brusný kámen, které má Mikov rovněž v nabídce, a k jehož používání jsme pro vás připravili videonávod. Případně, pokud si na broušení sami netroufáte, můžete využít služeb odborníků, například přinést své nože na některou z veřejných akcí Mikova, kde tuto službu veřejnosti poskytujeme. 

To, jak se ocílka používá, můžeme nejčastěji vidět u profesionálních kuchařů a řezníků, kteří její pomocí obtáhnou ostří nože téměř pokaždé, než s ním začnou pracovat. Opraví tím drobné nedostatky a poškození nože vzniklé při běžném řezání. Mikov pro své zákazníky nabízí dva typy ocílek - kruhovou a oválnou, která patří do sady speciálních kuchyňských nožů Mikova RUBY. Kruhovou ocílku si můžete také zakoupit v luxusním provedení Palisandr.

Obě ocílky Mikov mají optimální délku 25 cm a jsou opatřeny jedinečným povlakem z tvrdochromu. Díky tomu jsou nejen patřičně tvrdé, ale také otěruvzdorné a odolné proti korozi, což znamená jediné - budou vám dlouho a dobře sloužit. 

I pro údržbu ostří pomocí ocílky obtahováním jsme pro vás připravili videonávody. Videonávod pro kruhovou ocílku Mikov najdete zde a pro oválnou ocílku Mikov RUBY pak zde. A v naší nabídce jsme pro vás připravili i speciální akční sety, které vedle nožů obsahují i ocílku: akční set RUBY s ocílkou, akční set Řezník s ocílkou a akční set Kuchař s ocílkou.