Projekt válečný veterán - plány a realita

6. května 2024

K tradici Mikova patří spolupráce s ozbrojenými složkami a jejich podpora. Projekt válečný veterán nám do této roky trvající tradice přinesl systém a motivaci. Pravidelně přispíváme Vojenskému fondu solidarity a zároveň uvádíme na trh novinky.

Jako lidé máme všichni jednu společnou vlastnost - řídíme se tím, co vidíme teď, a často se rozhodujeme rychle a impulzivně. Ale skutečně velké věci se nedají vymyslet ani udělat přes noc. Proto je dobré mít dlouhodobé plány a také se podle nich řídit. Projekt válečný veterán je pro Mikov jedním z takových dlouhodobých plánů. 

Dávat částku z prodeje série nožů Vojenskému fondu solidarity je velmi jednoduchý princip. Když na zahradě vysazujeme nové stromy, přináší nám postupně více a více ovoce. Více než 400 tisíc korun, které Mikov takto z projektu fondu již poslal, je tedy pořád jenom začátkem. A peníze nejsou zdaleka tím jediným ovocem.

Mikov je především firma, která se soustředí na drobnou průmyslovou výrobu, a ve svých provozech zaměstnává desítky lidí. Limitovaná edice zákopového nože generála Bílého, nože Storm, Repetitor a nově Golak byly pro naše techniky a konstruktéry i nožíře výzvy, díky nimž získali nové zkušenosti. Ty se samozřejmě zúročí i v dalších modelech, které uvádíme na trh.

Vedle vybraných peněz a technického rozvoje je tady ještě třetí ovoce v podobě informací, které Projekt válečný veterán vysílá do české společnosti. A nejsou to jenom fotografie, brožurky a tiskové zprávy, které Mikov k jednotlivým nožům vydává. Projekt inspiroval mnoho setkání, nově navzájem propojil desítky lidí, proběhly besedy s dětmi, humanitární aukce, výstavy a vznikl i dokumentární film “Repetitor - nemůžeme zapomenout”. Díky tomu všemu se o českých vojácích a jejich službě mluví. Jejich působení v misích přispělo i k tomu, že jsme dnes plnoprávným a respektovaným členem NATO, který nestojí vůči hrozbám ohrožujícím naši svobodu osamoceně. A právě to je pro celou naši zemi a její budoucnost důležitější, než si někdy uvědomujeme.