Město Mikulášovice a Mikov zvou na Nožířské slavnosti

3. srpna 2022

V sobotu 6. srpna v 10:00 budou na koupališti v Mikulášovicích slavnostně zahájeny tradiční Nožířské slavnosti. Na návštěvníky čeká celodenní bohatý kulturní a sportovní program, do kterého se vedle koupaliště zapojí i sportovní stadion a Muzeum nožířské tradice.

Jedním z vrcholů slavností bude představení nože sběratelské série Fotbalové legendy,  tentokrát s portrétem Jana Kollera, a následné fotbalové utkání, ve kterém “stará garda” FC Mikulášovice vyzve speciální tým legend pod vedením internacionála Jana Bergera. 

Na fotbalovém stadionu se také představi s ukázkami boje zblízka Armáda České republiky, svoji techniku ukáže Policie ČR a příslušníci Hasičského záchranného sboru předvedou vyproštění osoby z havarovaného automobilu. Premiéru tak přímo v ostrém nasazení prožije další novinka Mikova - inovovaný záchranářský nůž Rescue. 

Fanoušci nožů jistě rádi využijí zdarma otevřené nožířské muzeum, ukázky vrhu nožem a sekerou v podání mistra Evropy Jana Žižky, nebude chybět ani prodejní stánek s noži Mikov a další odborné, sportovní a kulturní akce. 

Podrobný program a veškeré další informace najdete zde