Jakou sbírku nožů máte?

30. srpna 2022

Být sběratelem je vášeň. Mohl by nám o tom vyprávět třeba císař Karel IV., který sbíral relikvie. Takže sbírat se dá prakticky cokoliv - známky, odznaky, turistické známky, vlaječky a samozřejmě i nože.

Ke sbírkám nožů se dá přistupovat různě. Sbírat se mohou nože jedné značky, a těší nás, že nám naši zákazníci posílají úžasné fotografie svých kolekcí nožů Mikov. Pak jsou také sběratelé určitých typů nožů - třeba loveckých nebo nebo vojenských anebo sběratelé specialit - třeba limitovaných edic.

Ale pozor, zde je třeba rozlišovat. Edici jakéhokoliv nože si může udělat v podstatě každý. Stačí si nechat na čepel vygravírovat nějaký nápis  nebo logo firmy - rádi každému vyhovíme, pokud to je jen trochu technicky možné. Ovšem není to limitovaná edice našich nožů. Těch skutečných limitovaných edic je pouze několik. Většina z nich je beznadějně rozebraná a na aukčních portálech se ojedinělé kusy prodávají za mnohonásobky původní ceny. Patří sem například UTON k výročí 100 let republiky, dopisní nůž ke 100 letům první Československé známky nebo zákopový nůž generála Bílého. 

Zatím posledním přírůstkem oficiálních limitovaný edic Mikova je série zavíracích nožů Fotbalové legendy. Zatím byly vydány tři kusy - nůž Lumíra Mistra “Máňi”, nůž Jana Bergera a nůž Jana Kollera. Všechny kromě tématu spojuje i to, že sami fotbalisté se podíleli na grafickém ztvárnění zadní strany nože. A není tajemstvím, že připravujeme další nože se skutečně velkými fotbalovými osobnostmi. 

Pokud tedy patříte mezi sběratele a zatím nemáte nože Fotbalové legendy kompletní, neváhejte, protože u nože “Máňa” již zbývá k prodeji jen pár posledních kusů.