Zúčastníme se FUTURE FORCES FORUM

9. října 2022

Future forces forum je prestižní akce, které se účastní vládní představitelé, armádní špičky, vědci a odborná veřejnost, aby společně diskutovali a informovali se o bezpečnostních výzvách současného světa, kterým čelí NATO a Evropská unie. Součástí fóra je i výstava Future forces exhibition, kde máme tu čest mít v hale H4 výstaviště v Praze-Letňanech od 17. do 21. října vlastní stánek.Účast Mikova je logická, protože mezi naše zákazníky patří Armáda České republiky, Policie České republiky, Vězeňská služba i další ozbrojené síly a složky Integrovaného záchranného systému.

Proto na našem stánku bude ke zhlédnutí především bodák na útočnou pušku BREN 2, který vyrábíme podle průmyslového vzoru firmy Česká Zbrojovka - Colt. Navazujeme tím na náš nejrozšířenější výrobek pro ozbrojené složky, speciální útočný nůž UTON, který je na trhu přítomen v celé řadě modifikací. V armádním prostředí je využíván od sedmdesátých let dvacátého století až dosud. 

Vystaveny budou ale také věrné kopie historických prvorepublikových chladných zbraní, konkrétně vycházková šavle vz. 24/2, pamětní kord, mečík celní služby vzor 1932 provedení LEV a letecký kordík vzor 27. Tyto zbraně jsou ceněny sběrateli, a vycházkové šavle slouží i jako součást slavnostních generálských uniforem Vězeňské služby. 

S armádou České republiky je úzce spojena edice nožů projektu Válečný veterán, pod který patří vojenské nože tematicky odkazující na jednotlivé vojenské mise České republiky v zahraničí. Z každého prodaného nože projektu Mikov přispívá na Vojenský fond solidarity.

Další zbraně zaměřené na armádu a ozbrojené složky jsou pak nůž pro tankové vojsko Taurus a dýka Commandos. Ta je kopií legendární FS dýky, kterou byli vybaveni příslušníci paravýsadků z Velké Británie za II. světové války. Do portfolia výrobků Mikova patří i speciální bojové nože na zakázku určené jak pro příslušníky různých vojenských a policejních útvarů, tak i pro širokou veřejnost. 

Pokud patříte mezi registrované hosty fóra, rádi vás na našem stánku číslo 418 v hale H4 uvítáme.