Ohlédnutí za Shot Show 2023

30. ledna 2023

Mikov se letos historicky poprvé zúčastnil největší americké střelecké, lovecké a outdoorové výstavy Shot Show 2023 v Las Vegas, která se v USA každoročně pořádá už od roku 1979. Výstava na každém prestižním veletrhu je pro každou firmu zajímavým pohledem do zrcadla. Zrcadlo letošního Shot Show nám letos poskytlo tři důležité informace.

  1. Mikov je mezi americkými fanoušky nožů známou značkou. Návštěvníci na stánek nepřicházeli prohlédnout si nějakou východoevropskou raritu, ale většina z nich dobře věděla o Mikovu. Příchozí na stánek na prvním místě znali nejen vyhazovací nůž Predator, ale také naše lovecké nože.
  2. Díky zaměření výstavy vzbuzovaly nejvyšší pozornost vojenské nože. A to konkrétně nejen starý dobrý UTON ve všech svých modifikacích, bojové nože Lubomír Maďarič, i nože Storm a Repetitor z Projektu válečný veterán.
  3. Rozhodně se neztratily kapesní nože, i když samozřejmě díky zaměření výstavy zůstávaly trochu ve stínu vojenských nožů a vyhazovacích nožů Predator. Tedy až na jednu výjimku, kterou byla novinka - nůž Kostka. Jestliže bychom králem našich výrobků na Shot Show mohli zvolit PredatorKostku bychom právem mohli považovat za královnu. Kostku si můžete objednat už nyní, expedovat ji začneme od 6. února.

Cíl, který jsme si dali, tedy ukázat americkým zákazníkům, že jako česká průmyslová firma s tradicí od roku 1794 klademe důraz na kvalitní řemeslo, originální design a nápaditou konstrukci českých nožů, jsme tedy splnili. A proto se už teď  těšíme na to, co představíme v Las Vegas příští rok.