CERAKOTE povrch na noži LIST

13. února 2023

Naše novinka - barevné EDC LIST s povrchovou úpravou CERAKOTE přináší noži nové vlastnosti. Je to dáno, tím, že CERAKOTE je povrchová úprava vyvinutá americkou společností NIC Industries a nejedná se tedy o pouhý nátěr barvou.

Povrchová úprava na keramické bázi CERAKOTE se používá tam, kde je třeba otěruvzdornosti, chemické odolnosti, stálobarevnosti a odolnosti proti korozi. Materiál se nejdříve nalakuje a potom se za vysoké teploty doslova „zapeče“. 

Takto upravené povrchy byly za dobu, co je tato technologie na trhu, již podrobeny celé řadě testů, které prokázaly, že CERAKOTE opravdu avizované vlastnosti má. Veškeré testy, celkový přehled, výsledky a video si můžete prohlédnout zde.

Než jsme se rozhodli tuto povrchovou úpravu na nůž LIST nabídnout zákazníkům, bylo pro nás důležité otestovat zejména stálost a otěruvzdornost. LIST je vybaven kydexovým pouzdrem, do kterého je nůž nutno zasunout, a mohlo by tedy docházet k odřením povrchu nože. 

Naši technici tuto skutečnost řešili s dodavatelem a samozřejmě jsme vše také testovali. Samotný nůž se při používání nijak neodírá, jedině na něm zůstávají stopy kydexu z pouzdra. Ty však jdou snadno odstranit vlhkým hadrem.  

Barevných variant nožů LIST se tedy není třeba obávat, ale klidně si je můžete objednat.