Boj s plagiátory Rybičky není marný, falešnou kopii nože již stáhli z trhu dva výrobci

16. srpna 2021

„Když jsme na jaře letošního roku vyhlásili, že budeme bojovat s plagiátory nože Rybička, nebylo jen nějaké prázdné mediální gesto nebo marketingový tah. Po třech měsících proto můžeme ohlásit konkrétní výsledky – již dva výrobci plagiátů, jeden český a jeden zahraniční, své výrobky přestali nabízet,“ řekl Karel Ježek, ředitel a majitel firmy Mikov
 

Mikov v komunikaci s výrobci plagiátů nožů využívá všechny prostředky, které poskytuje právní prostředí České republiky i Evropské unie. Cílem je jednoznačně to, aby takové zboží neprodávali.

„Jsme přesvědčeni, že boj s plagiátory stojí za námahu. A to, že o pozitivních výsledcích našeho jednání informujeme, činíme také proto, abychom povzbudili i další firmy, které mohou mít podobné problémy. Má prostě smysl se nespravedlnosti bránit,“ pokračoval Karel Ježek.

Na rozdíl od kauzy falešné Rybičky z roku 2014, která skončila pravomocným rozsudkem a pokutou plagiátorské firmy, tito dva výrobci přistoupili na dohodu, v rámci které se zavázali nejen stávající padělky nože stáhnout z trhu, ale také je zničit. Mikov na základě jejich písemného prohlášení proto ustoupil od dalších právních kroků a vymáhání finančních sankcí.

„Našim cílem je nastolit na trhu férové podmínky, aby nikdo nemohl parazitovat na řemeslu a tradici někoho jiného. Je ale samozřejmé, že pokud by k dohodě nedošlo, postupovali bychom s plnou razancí dále,” uzavřel Karel Ježek.

Mikov je firma sídlící v centru Českého Švýcarska. Je největším českým výrobcem nožířského zboží, kancelářské techniky a průmyslových spojovačů a hřebíkovačů. Do skupiny firem Mikov patří i největší český producent ručního nářadí Narex Bystřice.

Letos v srpnu Mikov uvedl na trh svoji poslední novinku – zavírací nůž Elipt, který rozšířil jeho bohaté portfolio loveckých, armádních a řemeslnických nožů.