Soud odsoudil zloděje nožů

5. dubna 2022

Příběh, který letošního března dospěl ke svému závěru, začal někdy kolem roku 2015. Tehdy k nám nastoupil nový údržbář, říkejme mu třeba pan N. Zároveň s jeho nástupem se na Aukru začaly objevovat inzeráty na prodej zachovalých vyhazovacích nožů Predator. Zkrátka, jak říkali místní znalci, v okruhu 50 kilometrů od Mikulášovic se od té doby neprodal v obchodě žádný Predator, protože zájemci o něj měli jiné kanály.

Trvalo to dva roky než spadla klec, kdy tehdejšího obchodního ředitele na podezřelé prodejní inzeráty upozornil jeden novinář. Velmi brzy se zjistilo, že za nimi stojí pan N., který takto za dva roky pro sebe získal necelých 600 tisíc korun. Hodnota nožů, které z Mikova ukradl, však byla podstatně vyšší - přesně 1 342 720 Kč. K této konkrétní částce alespoň dospěl Okresní soud v Děčíně v Rozsudku jménem republiky, který nad panem N. vynesl 17. března, a odsoudil ho ke 30 měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na dobu 36 měsíců. A samozřejmě k úhradě škody. 

Od doby, kdy se začal celý příběh odehrávat, se mnohé změnilo. Mikov má nového majitele, nové manažery a zejména nový systém evidence a kontroly, ve kterém cokoliv ukrást je prakticky nemožné. Nic z toho však neznamená, že bychom nad škodou mávli rukou. Po panu N. budeme její úhradu vyžadovat a peníze, které od něj vymůžeme, použijeme ve prospěch těch, které pan N. svou krádeží poškozoval nejvíce - našich zaměstnanců. Těm bude rovnoměrně rozdělen celý výnos z náhrady škody.