Mikulášovická řežba - dělejme svět kolem nás hezčí

4. září 2023

Až do roku 2012 byl zatopený lom v Mikulášovicích poměrně nevábným místem, které sloužilo i jako skládka. Po jeho rekultivaci a provzdušňování vykonaly svou práci aerobní bakterie a voda se neskutečně vyčistila, takže má parametry téměř pitné vody. V kombinaci s vhodnými vodními rostlinami, osázením břehů a také vysazením dravých ryb je Mikulášovický lom nyní oázou klidu a pohody, a také ideálním místem pro organizaci sochařského sympozia Mikulášovická řežba.

Po minulých ročnících sympozia zůstaly na břehu některá díla a tak je tento krásný kout přírody vlastně i trochu galerií pod širým nebem. Tu v rámci letošního ročníku přijeli o uplynulém víkendu oživit a také rozšířit umělci, kteří se zabývají tvorbou plastik a soch ze dřeva.

Mikov akci dlouhodobě podporuje. Důraz na ekologii, ochranu přírody a zároveň podpora společenského a kulturního života místní komunity patří k tradičním hodnotám, ke kterým se firma hlásí. 

Je všeobecně známo, že do naší skupiny patří i Narex Bystřice - výrobce ručního nářadí pro tesaře, truhláře a řezbáře. Při podobných akcích nás proto vždycky těší, že můžeme vytvářet nástroje, díky nimž lidé mohou dělat svět kolem sebe hezčí. Je tedy samozřejmé, že Narex Bystřice Mikulášovickou řežbu také podporuje. 

Vypadá to, že je před námi krásný podzim. Takže, pokud k nám plánujete výlet třeba do muzea, návštěva lomu i s jeho galerií pod širým nebem pro vás bude pěkým zpestřením ať už víkendové cesty nebo třeba jen trochu delší odpolední procházky, pokud nejste z daleka.