Byli jsme v Příbrami

11. září 2023

Asi jedno z největších českých setkání nožířů a fanoušků nožů “Nože 2023”, které proběhlo o uplynulém víkendu,  je v našem plánovacím kalendáři akcí vždy zapsáno již dlouho dopředu. Máme už v Kulturním domě i své tradiční místo pro stánek. I úplně nový návštěvník nás proto okamžitě poté, co vystoupá do výstavních prostor, pozná podle typického loga anebo podle velkého shluku lidí.

Naše letošní účast byla ještě navíc v sobotu ozvláštněna tím, že v malém sále jsme za přítomnosti veteránů misí UNPROFOR a autora vojenských nožů Romana Hippíka promítali náš dokumentární film “Repetitor - nemůžeme zapomenout”. 

Film je zatím do 17. září možné zhlédnout výhradně v Muzeu nožířské tradice v Mikulášovicích a od následujícího dne bude uvolněn pro veřejnost, kdy bude zároveň vyhlášena humanitární dražba dvou speciálních nožů Repetitor se zalitou střepinou minometného granátu. Více o příběhu, který se za dražbou skrývá, si můžete přečíst zde.

Na výstavu jsme letos přivedli kompletní sortiment našich nožů. A tradice nebyla porušena ani pokud šlo o velký zájem našich zákazníků, kteří nejvíce poptávali nože Predator, ale také kuchyňské, lovecké i vojenské nože.

Máme radost z příjemného setkání a už teď se těšíme zase za rok na shledanou.