Nože Repetitor vydraženy, z Mikova odejde pomoc válečným veteránům

2. října 2023

V neděli 1. října večer skončila charitativní dražba dvou vojenských nožů Repetitor, se jmény dvou padlých vojáků v mírové misi OSN z roku 1995 - Luďka Zemana a Petra Valeše. Oba nože se vydražily za celkovou částku 95 700 Kč. Mikov nyní vydraženou částku prostřednictvím spolu Vlčí máky předá na pomoc válečným veteránům.

Oba vojenské nože Repetitor byly po celou dobu dražby vystaveny v Muzeu nožířské tradice, které Mikov zřídil v Mikulášovicích. Oproti standardním nožům Repetitor technici Mikova doplnili do jejich střenek autentické střepiny minometného granátu, který tragédii  způsobil. Repetitory jsou navíc v dárkové kazetě doplněné o originální nášivku vojsk OSN a brožuru s popisem celé mise a podpisy všech dosud žijících účastníků. 

Pro nové vlastníky tak oba nože budou nejen  raritním sběratelským předmětem, ale zároveň i hodnotným historickým artefaktem. Hodnotu obou nožů navíc podtrhuje i to, že Mikov takto nože dražil teprve podruhé a činí tak pouze při skutečně mimořádných příležitostech.  

Mikov se podpoře veteránů věnuje systematicky v rámci Projektu válečný veterán. V současnosti jsou na trhu dvě číslované edice nožů tohoto projektu připomínající zahraniční mise naší armády - Storm a Repetitor. Díky nim se již na Vojenský fond solidarity vybralo 380 tisíc korun.