Mikov nebude chybět na 50. ročníku výstavy IWA v Norimberku

12. února 2024

Každý rok se v norimberském výstavišti koná mezinárodní veletrh IWA OutdoorClassics. Výstava byla založena v roce 1973 pod názvem "IWA Internationale Waffen-Ausstellung" (Mezinárodní výstava zbraní). Zakladatelem byl Dr. Gerhard Wirnsberger, v té době šéf Německého loveckého a střeleckého svazu (Deutscher Jagdschutz-Verband e.V.).

Ze skromných začátků se výstava postupně stala jednou z nejvýznamnějších v oboru. Zatímco původně byla zaměřena především na lovecké zbraně a vybavení, dnes zde návštěvníci naleznou také střelecké sportovní zbraně, taktické vybavení, outdoorové oblečení a samozřejmě nože. Pro Mikov je tedy důležitou platformou, na které může představit své výrobky zejména zákazníkům z Evropy.

Expozici Mikova v hale číslo 5 na stánku 5-245 bude proto jako tradičně tvořit kompletní nožířský sortiment s důrazem na vojenské, lovecké a EDC nože. A samozřejmě, mezi výrobky nebude chybět ani klasická Rybička ve všech modifikacích, které Mikov v současné době nabízí. 

Tradicí na IWA bývá i představení novinek. Letos to bude nůž, který Mikov považuje za svou prioritu - nová verze vyhazovacího záchranářského nože Rescue. Tu doplní lovecké nože Safari, Kostka, nejrůznější modifikace vyhazovacího nože Predator, designové nože Pocket nebo EDC nože List, Elipt a Patron.

Mikov rovněž v licenci firmy Colt CZ Group vyrábí bodák pro útočnou pušku Bren 2. I ten si budou moci návštěvníci stánku samozřejmě prohlédnout.

IWA bude letos v termínu od 29. února do 3. března 2024.  A pokud se do Norimberku chystáte - Mikov a jeho pracovníci se na vás těší.