Mikov pomáhá aktivním lidem, kteří mají snahu dělat svět kolem sebe lepší

12. září 2022

Nejsou to pouze velké akce jako Nožířské slavnosti, budování Muzea nožířské tradice nebo projekt Válečný veterán, kde se Mikov snaží pomáhat. V našem okolí je mnoho talentovaných a schopných lidí, se kterým chceme realizovat jejich sny a plány.

Nemůžeme samozřejmě přispívat všem, kteří to potřebují a kteří se na nás obracejí. Stanovili jsme si proto určité principy. Fandíme především aktivitám, které jsou místní, které souvisí se sportem, přírodu, lovem a ochranou přírody.  

Komu tedy pomáháme konkrétně? Samozřejmě fotbalovému klubu FK Mikulášovice,  který má 4 mládežnické celky + mužstvo dospělých. Právě díky fotbalu mají desítky chlapců z Mikulášovic možnost smysluplného trávení volného času. Vedle fotbalu jim možnost vybít energii a získat základy fair play nabízí i boxerský klub, na který s naší podporou samozřejmě také nezapomínáme.

FKK Mikulášovice

Kvalitní program pro naše děti nabízí i Turistický oddíl mládeže. Jeho členové v turistickém závodě mají medailové úspěchy i na evropské scéně. Jsme na ně hrdí a jejich podpora je také jednou z našich priorit. A v neposlední řadě pak stojíme i za nadějnou střelkyni v disciplíně trap Adélou Bryndovou.

 

Turistický závod

Ovšem nejsou to jen sportovci, kdo pomáhá vytvářet dobré klima našeho města. Sponzorujeme i místní dobrovolné hasiče, myslivecké sdružení a zajímavé akce, které se u nás i v okolí odehrávají - ať již je to sochařské sympozium Mikulášovická řežba, Lipovský dřevák nebo i drobné závody, stezky odvahy atd.

A na závěr jsme si nechali Gastonův memoriál v Děčíně - dálkový plavecký závod na památku slavného lachtana Gastona, který se při povodních v roce 2002 dostal z Pražské ZOO do proudu Vltavy a Labe. A i když byl nakonec vytažen z vody, své velké dobrodružství nepřežil. Gastonovi už samozřejmě pomoci nemůžeme, ale podporou jeho memoriálu upozorňujeme na nutnost ochrany přírody. 

Samozřejmě, celý svět k lepšímu nezměníme, ale říkáme si, že třeba i díky naší podpoře může být alespoň někde o trochu lepší. Stojí nám to za to.