Mikov plánuje další podporu válečných veteránů Armády České republiky

13. září 2022

Zástupci firmy Mikov se v pondělí 12. 9. v pražském Komunitním centru pro válečné veterány setkali s příslušníky mise UNPROFOR, kteří byli přímými účastníky ostřelování pozorovacího stanoviště Tango 23 Repetitor, někteří i raněnými, při kterém zahynuli dva čeští vojáci - četař Petr Valeš a rotmistr Luděk Zeman.

„Byl to pro mě neskutečný zážitek slyšet na vlastní uši vyprávění o tom, co se tehdy stalo. A jenom to potvrdilo správnost doporučení někdejšího náčelníka Generálního štábu Aleše Opaty pojmenovat nůž, z jěhož výtěžku jde část peněz na Vojenský fond solidarity, tímto jménem - Repetitor,“ řekl Martin David, obchodní ředitel Mikova. 

Společenského odpoledne se zúčastnil i major Roman Hippík, autor návrhu nože Repetitor a duše projektu Válečný veterán. Ten slouží k systematické podpoře Vojenského fondu solidarity z podílu na výtěžku sérií nožů inspirovaných zahraničními misemi Armády České republiky. 

„Velmi mě potěšilo, že se celé setkání postupně stalo vlastně pracovní poradou, kdy padaly skvělé návrhy, jak bychom společně mohli ještě více válečným veteránům pomoci. Odnášíme si mnoho podnětů, nad kterými budeme s veterány intenzivně přemýšlet a věřím, že mnohé z nich se nám co nejdříve podaří i zrealizovat. O dalších aktivitách samozřejmě budeme informovat,“ dodal Martin David.

Projekt Válečný veterán Mikov spustil v roce 2019. Doposud byly na trh uvedeny 3 nože, limitovaná edice nože M-1917, Storm a Repetitor, díky nimž Vojenský fond solidarity získal již 350 tisíc korun.