Letecký kordík vzor 27 zaujal na FUTURE FORCES EXHIBITION

24. října 2022

https://www.mikov.cz/z37227-ceskoslovensky-letecky-kordik-vzor-1927Od středy 19. do pátku 21. října jsme měli stánek na výstavě Future forces exhibition v rámci prestižní akce Future forces forum. A chladné zbraně se mezi komplexními zbrojními systémy rozhodně neztratily.

Pozornost budil samozřejmě bodák na útočnou pušku BREN 2, který vyrábíme podle průmyslového vzoru firmy Česká Zbrojovka - Colt CZ nebo speciální útočný nůž UTON, který je na trhu přítomen v celé řadě modifikací. A zájem byl samozřejmě i o edice nožů projektu Válečný veterán, který podporuje Vojenský fond solidarity. Těší nás pozornost nejen samotných veteránů, ale především široké veřejnosti. Proto chceme na projektu dále intenzivně pracovat a rozvíjet ho. 

stánek na FUTURE FORCES EXHIBITION

Potěšil nás ale velký zájem o kopie historických prvorepublikových chladných zbraní, konkrétně vycházková šavle vz. 24/27, pamětní kord, mečík celní služby vzor 1932 provedení LEV a letecký kordík vzor 27. Zbraně zaujmou nejen svým precizním provedením, ale také příběhy osobností stojícími za jejich vznikem.

Novinkou a krásným příkladem v této oblasti je právě letecký kordík vzor 27. Za jeho zrodem stál generál Stanislav Čeček, inspirující výrazná osobnost prvorepublikové armády, muž širokého rozhledu a velkého charismatu. Bylo zajímavé sledovat, kolik návštěvníků našeho stánku, zejména z řad příslušníků armády, ale i odborných médii, tohoto muže zná a váží si ho.

Zájem o vojenskou historii, který se výrobou věrných kopií chladných zbraní snažíme povzbudit, v žádném případě není jen nějaká samoúčelná libůstka. Příkladem je třeba i spolek Čeští RAFáci -  skupina nadšenců v historických uniformách, která mezi školáky šíří osvětu o boji našich letců za II. světové války.

Vojenský kordík vzor 27 si můžete objednat v našeh eshopu.