Rybička rozšířila rodinu nožů s úpravou stonewash

14. listopadu 2022

Povrchová úprava čepelí nožů stonewash je stále populárnější. I když zrcadlově vyleštěný nůž je samozřejmě elegantní a působí luxusním dojmem, ne vždy je zároveň praktický. A nemáme na mysli jen neustálou potřebu otírat na něm otisky prstů.

Zejména u taktických a survivalových nožů je zapotřebí, aby jejich majitelé na sebe nepoutali pozornost. Úprava stonewash proto spolehlivě eliminuje všechny nežádoucí odlesky a kromě toho skryje i mnohé známky používání. 

Zároveň to však neznamená, že by nůž s touto úpravou čepele nebyl elegantní - naopak. Úprava stonewash vytváří krásnou kombinaci s jinými částmi nože. Nová Rybička, jejíž čepel doplňuje zlatavá střenka, je toho důkazem. 

Mikov kromě Rybičky nabízí v provedení stonewash i další nože. Předně je to Predator z oceli N690 a dále pak EDC nože PatronList a novinka Elipt.

A kde a jak povrch stonewash na čepelích vzniká? Vytváří se ve speciálních bubnech naplněných kameny a vodou s přídavným chemickým abrazivem v nichž se čepele několik hodin doslova perou. Právě z této operace ostatně tato úprava získala své jméno.