Nože na ovoce

Léto, zdá se, letos nastane ještě dříve, než v jiné roky. A s létem se pojí řada radostí - dovolené, koupání, táboření, grilování, opalování. Vedle toho se na našich stolech také začne objevovat i spousta nejrůznějšího čerstvého ovoce. Ne každé lze konzumovat tak, jak bylo sklizeno, a často ho také chceme použít pro přípravu salátů, kompotů nebo zákusků. Proto k ovoci prostě potřebujeme mít i kvalitní nože Mikov.

Uhlíková nebo nerezová?

I když drtivá většina našich nožů je vyrobena z nerezové oceli, přesto má Mikov v nabídce i nůž Commandos a jeden typ nože UTON z oceli uhlíkové. Každý typ oceli má své specifické vlastnosti a výhody, které jsou na druhou stranu vyváženy některými nevýhodami.

Když se řekne fulltang

Fulltang je odborný termín, který zná každý, kdo se zajímá o nože - ať už jde o sběratele, řemeslníka nebo člověka, který s noži pracuje v přírodě nebo doma. Je to typ tradiční konstrukce nože, který je ceněn pro svou robustnost a odolnost. Mikov ho proto rovněž používá u celé řady svých nožů.

Vyřezávání nožem

Řezbářství je ušlechtilým koníčkem. Řezbáři používají specializované řezbářské nástroje, které vyrábíme v našem závodě Narex Bystřice. Přesto může pro vyřezávání sloužit i zavírací nůž Mikova. Nejčastěji se do vyřezávání nožem pustíme třeba na dovolené, na výletě nebo při táboření.

Nože jako symboly

Nože jsou samozřejmě především nástroje nebo zbraně. Ale kromě toho již v dávných kulturách sloužily i jako symboly hodnosti a ozdoby, představující moc, prestiž nebo sociální status. V nabídce firmy Mikov takové nože a chladné zbraně najdete i dnes. 

Jaká byla letošní IWA? Vévodil Predator, taktické nože a Kostka

Stánek Mikova na jubilejní 50. výstavě IWA v Norimberku byl letos jž tradičně v hale číslo 5. A protože celkové hodnocení výstavy bude jistě tématem článků specializovaných časopisů, ohlédneme se za ní z perspektivy vystavovatele.

Rukojeť: stabilizovaná kost

Tradičním a odolným materiálem pro výrobu rukojetí nožů je stabilizovaná kost. Nejenom, že vypadá hezky, ale má také výborné vlastnosti. Nože s rukojetí ze stabilizované kosti proto patří mezi kvalitní výrobky s vysokou úrovní řemeslného zpracování. Mikov je používá na nožích Predator s čepelemi z damaškové oceli a oceli RWL.

Spona na noži - ano nebo ne?

Rozhodujete se pro koupi zavíracího nože? Kladete si otázku, jestli si koupit nůž se sponou nebo bez ní? V nabídce Mikova jsou nože obou variant. Následující text by vám měl pomoci v tom, abyste zvážili výhody i nevýhody a rozhodli se tak, aby to pro vás bylo optimální řešení.

Mikov nebude chybět na 50. ročníku výstavy IWA v Norimberku

Každý rok se v norimberském výstavišti koná mezinárodní veletrh IWA OutdoorClassics. Výstava byla založena v roce 1973 pod názvem "IWA Internationale Waffen-Ausstellung" (Mezinárodní výstava zbraní). Zakladatelem byl Dr. Gerhard Wirnsberger, v té době šéf Německého loveckého a střeleckého svazu (Deutscher Jagdschutz-Verband e.V.).