RWL 34 - ocel s příběhem, která vzdává poctu

Mezi exkluzivními noži Predator, které patří mezi prémiové výrobky firmy Mikov, najdete vedle nožů z damascenské oceli i Predatory z oceli RWL 34. Je to vysoce kvalitní prášková ocel, která má vysokou schopnost udržet ostří a je odolná proti opotřebení i korozi. Název oceli však není žádný náhodný shluk písmen, ale připomíná významnou osobnost světového nožířství.

Nože na ovoce

Léto, zdá se, letos nastane ještě dříve, než v jiné roky. A s létem se pojí řada radostí - dovolené, koupání, táboření, grilování, opalování. Vedle toho se na našich stolech také začne objevovat i spousta nejrůznějšího čerstvého ovoce. Ne každé lze konzumovat tak, jak bylo sklizeno, a často ho také chceme použít pro přípravu salátů, kompotů nebo zákusků. Proto k ovoci prostě potřebujeme mít i kvalitní nože Mikov.

Carbon or stainless?

Although the vast majority of our knives are made of stainless steel, Mikov also offers the Commandos knife and one type of UTON knife made of carbon steel. Each type of steel has its own specific features and advantages, which are balanced by some disadvantages.

Když se řekne fulltang

Fulltang je odborný termín, který zná každý, kdo se zajímá o nože - ať už jde o sběratele, řemeslníka nebo člověka, který s noži pracuje v přírodě nebo doma. Je to typ tradiční konstrukce nože, který je ceněn pro svou robustnost a odolnost. Mikov ho proto rovněž používá u celé řady svých nožů.

Knife carving

Carving is a noble hobby. Carvers use specialised carving tools, which we produce in our Narex Bystřice plant. However, a closing knife from Mikov can also be used for carving. Most often we start carving with a knife, for example on holiday, on a trip or when camping.

Knives as symbols

Knives are, of course, primarily tools or weapons. But in addition, in ancient cultures they have also served as symbols of rank and adornment, representing power, prestige or social status. You can still find such knives and cold weapons in the Mikov range today.

How was this year's IWA? Predator, tactical knives and Cube dominated

Mike's stand at the 50th anniversary IWA show in Nuremberg was traditionally in hall number 5. And since the overall evaluation of the exhibition will certainly be the subject of articles in specialized magazines, we will look back at it from the perspective of the exhibitor.

Handle: stabilized bone

The traditional and durable material for knife handles is stabilized bone. Not only does it look nice, but it also has excellent properties. Knives with handles made of stabilized bone are therefore among the quality products with a high level of craftsmanship. Mikov uses them on Predator knives with damascus steel and RWL steel blades.

Spona na noži - ano nebo ne?

Rozhodujete se pro koupi zavíracího nože? Kladete si otázku, jestli si koupit nůž se sponou nebo bez ní? V nabídce Mikova jsou nože obou variant. Následující text by vám měl pomoci v tom, abyste zvážili výhody i nevýhody a rozhodli se tak, aby to pro vás bylo optimální řešení.