Mikov získal cenu Czech Grand Design za kolekci nožů pocket

Mikov získal v sobotu 19. března ocenění „Výrobce roku 2015, Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR" za kolekci nožů pocket, které pro firmu navrhlo designerské studiu Olgoj Chorchoj. To si také i za tento návrh odneslo cenu „Designér roku 2015, Cena Ministerstva kultury ČR".

Mikov vystavuje v pražském Národním technickém muzeu mezi finalisty soutěže Czech Grand Design

Zástupci firmy Mikov se v úterý 23. února účastnili vernisáže výstavy Czech Grand Design (CGD15), která proběhla v prostorách Národního technického muzea v Praze. Expozice firmy je součástí výstavy finalistů hlavních kategorií soutěže.

Z Mikulášovic v loňském roce „vyplavalo" rekordní množství rybiček

Mikulášovická firma Mikov vyrobila a prodala v roce 2015 celkem 90 227 kusů nožíku rybička, což je největší množství za posledních 10 let.

Mikov uvede na Designbloku novou kolekci nožů „pocket

Na pražské výstavě Design blok představí Mikov novou kolekci kapesních zavíracích nožů nazvanou „pocket". Kolekce je výsledkem dlouhodobé spolupráce a vývoje firmy Mikov s designérským studiem Olgoj Chorchoj a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou. Autory designu jsou výtvarníci Michal Froněk a Jan Němeček.

Vítězové mezinárodního mistrovství v turistickém závodu v Mikulášovicích obdrží nože firmy Mikov

Vítězové všech kategorií Mezinárodního mistrovství v turistickém závodě, které proběhne v sobotu 12. září v Mikulášovicích, obdrží jako cenu nože od místní nožířské firmy Mikov. 

Mikov na výstavě Nože 2015 v Příbrami

Od soboty 12. 9 do neděle 13. 9. máte možnost navštívit stánek společnosti Mikov na výstavě „Nože 2015", která se koná v Kulturním domě v Příbrami. Mikov je zároveň i oficiálním partnerem této jedné z nejvýznamnějších nožířských výstav v České republice. 

Mikov vyzývá k odmítnutí používání slonoviny

Tradiční český výrobce nožů Mikov se veřejně zavazuje, že nebude pro své výrobky nadále využívat slonovinu, a to ani pokud je vybavena legálním certifikátem. Zároveň vyzývá další české firmy, které využívají legální slonovinu, aby od jejího dalšího zpracování a obchodování s ní upustili.

Mikov představí v Norimberku nové nože

Své letošní novinky Mikov představí na specializovaném prestižním veletrhu určeném odborníkům IWA OutdoorClassics, který proběhne v německém Norimberku od 6. do 9. března 2015.