Mikov na výstavě Nože 2015 v Příbrami

Od soboty 12. 9 do neděle 13. 9. máte možnost navštívit stánek společnosti Mikov na výstavě „Nože 2015", která se koná v Kulturním domě v Příbrami. Mikov je zároveň i oficiálním partnerem této jedné z nejvýznamnějších nožířských výstav v České republice. 

Vítězové mezinárodního mistrovství v turistickém závodu v Mikulášovicích obdrží nože firmy Mikov

Vítězové všech kategorií Mezinárodního mistrovství v turistickém závodě, které proběhne v sobotu 12. září v Mikulášovicích, obdrží jako cenu nože od místní nožířské firmy Mikov. 

Mikov vyzývá k odmítnutí používání slonoviny

Tradiční český výrobce nožů Mikov se veřejně zavazuje, že nebude pro své výrobky nadále využívat slonovinu, a to ani pokud je vybavena legálním certifikátem. Zároveň vyzývá další české firmy, které využívají legální slonovinu, aby od jejího dalšího zpracování a obchodování s ní upustili.

Mikov představí v Norimberku nové nože

Své letošní novinky Mikov představí na specializovaném prestižním veletrhu určeném odborníkům IWA OutdoorClassics, který proběhne v německém Norimberku od 6. do 9. března 2015.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová je majitelkou nožíku rybička z jeho limitované série

Nůž rybičku z limitované série k 220. výročí nožířské tradice si z Mikulášovic odvezla manželka prezidenta Ivana Zemanová. Obdržela ho darem od vedení firmy Mikov, když ji v pondělí 2. února odpoledne navštívila v rámci třídennípracovní cesty prezidentského páru po Ústeckém kraji.

Šedesát let značky Mikov

V roce 2015 si firma Mikov připomíná šedesát let trvání své značky, která vznikla spojením prvních slabik jména tehdejšího národního podniku Mikulášovický kovoprůmysl. Ten byl založen v roce 1955 sloučením závodů na výrobu nožů Sandrik se závodem na výrobu kancelářských potřeb Koh-i-noor.

Ozvat se proti falešným napodobeninám českých výrobků není předem prohraný boj

Zkušenosti českého výrobce nožů Mikov ukazují, že ozvat se proto tomu, když je na trh uveden falzifikát českého výrobku, přináší konkrétní výsledky.  Na základě informací veřejnosti proti distributorovi padělku zasáhla Celní správa České republiky, která zabavila několik set kusů nekvalitního nože zneužívající značku firmy. Dalšími výsledky bylo, že distributoři tento nůž přestali nabízet a zákazníci byli informováni o tom, že za nekvalitním výrobkem stojí padělatelé.