Děti a nože - jde to dohromady?

Každé dítě se dříve nebo později setká s ostrým nožem. Nejčastěji je to doma, v kuchyni, ale může to být i na výletě v přírodě nebo třeba někde na návštěvě u přátel na zahradě. Nejlepší ochranou před tím, aby se nožem vážně zranilo, je naučit ho respektu a technice, jak s nožem zacházet.

Válka revue, 1. 2. 2024

UTON má stále co nabídnout

Co s noži v přírodě?

Nože jsou v přírodě nenahraditelným nástrojem, a to nejen pro outdoorové nadšence. Jejich využití je rozmanité a zahrnuje vše od činností nutných pro přežití až po drobné úkoly během rodinných výletů. A protože opakování je matkou moudrosti, je Mikov přesvědčen, že ani zkušeným zálesákům neublíží několik stručných příkladů toho, jak nože v přírodě využít.

Střenky z parohu

O kvalitě a estetice nože nerozhoduje pouze jeho čepel, ale také rukojeť. Jedním z tradičních materiálů pro rukojeti je paroží. I když zpracování parohu na střenky není jednoduché a vyžaduje řemeslnou zručnost a pečlivost, jsou nože s takovou rukojetí pro svou estetiku stále populární. Mikov proto paroh používá u celé řady svých výrobků

Nože na pečivo

Mikov nabízí svým zákazníkům bohatou nabídku kuchyňských nožů. Najdeme mezi nimi univerzální nože, které zvládnou každou práci s potravinami, ale také nože poměrně úzce specializované na určitou činnost. Jejich typickým zástupcem je nůž na pečivo s ozubeným ostřím. Proč by takový nůž neměl v naší kuchyni chybět?

Naseveru.net, 9. 1. 2024

Nenápadný půvab mikulášovické rybičky

Jaký nůž v zimě do přírody

Jestliže se rozhodujete k nákupu nože, asi si vždy jako první položíte základní otázku - chci z Mikova pevný nebo zavírací nůž? Každý má své výhody a nevýhody. Pevný nůž je samozřejmě odolnější, ale na druhou stranu bývá obvykle těžší a hůř se přenáší. Lepší skladnost a váha u zavíracích nožů je zase vyvážena nižší pevností a komplikovanější manipulací. A platí to samozřejmě i v zimních podmínkách.

Poděkování na závěr roku 2023

Konec roku je pro nás pravidelnou příležitostí k ohlédnutí a zhodnocení. Rok 2023 nebyl pro český průmysl a ekonomiku vůbec jednoduchý. Všichni jsme se museli vypořádat s celou řadou výzev a Mikov v tom nebyl výjimkou. Přesto se za uplynulými 12 měsíci ohlížíme v dobrém.

Dárky na poslední chvíli, které nezklamou

Stále se nemůžete rozhodnout, čím na Vánoce obdarovat své blízké? Máme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoci s rozhodováním. Nechceme ani tak popisovat technické vlastnosti a výhodnost nákupů, ale ukázat, jak dárky z Mikova mohou pomoci vánoční rodinné pohodě, protože o tu jde v těchto dnech především.