Hablock - nůž pro každého

Nůž Hablock, jehož název kdysi dávno vznikl spojením částí dvou anglických slov (HAnd, což je ruka a BackLOCK, což je typ použité pojistky čepele), je kapesní zavírací nůž, který je typově zařazený mezi lovecké nože. Oslovuje ale mnohem širší okruh zákazníků a mnoho z nich ho považuje za vůbec nejhezčí nůž naší produkce.

UTON 0008 STONEWASH

V březnu jsme díky velkému úspěchu UTONU z oceli N690 a poptávce po další variantě uvedli na trh modifikovanou verzi UTONu 0008. Nůž je rovněž vyroben z oceli N690 o tvrdosti 57-59 HRc, má klínový výbrus, na pohledové straně ražbu 0008, ale navíc je vybaven povrchovou úpravu STONEWASH, což je matný vzhled vzniklý omíláním čepele při výrobě.

Muzeum nožířské tradice je otevřeno celoročně

Muzeum nožířské tradice, které spolu s prodejnou nožů najdete v Mikulášovicích v budově Turistického informačního centra je otevřeno celoročně každý všední den od 9:00 do 16:00. Výjimkou je otevírací doba o Velikonocích, kdy je od 7. 4. do 10. 4 kdy bude otevřeno  od 9:00 do 16:00. V letních měsících, konkrétně od května do října, je pak muzeum možné navštívit ve stejnou dobu i o víkendech.

Nože nejen na jarní zahradu

Každý, kdo má rád práci na zahradě, netrpělivě vyhlíží jaro, aby se už co nejdříve mohl pustit do práce. K povinnostem zahradníků a sadařů patří vedle výsadby také  roubování, štěpování a očkování. Jaké nože můžete k této práci využít?

Fotbalové legendy

Kapesní nože stále patří mezi nejoblíbenější nožířské zboží. Pro mnoho lidí jsou jak praktickým pomocníkem, tak i designovým doplňkem. A nemusí jít pouze o luxusní kousky, ozdobou se mohou stát třeba i nože Stovka.

Řeznické nože

Mikov vyrábí kompletní sortiment nožířských výrobků. A tak v naší nabídce najdou místo vedle exkluzivních nožů, jako jsou Predatory nebo vojenské nože, i nože určené profesionálům v oborech, kde se bez ostrých pomocníků nedokáží obejít. Vedle kuchyňských nožů jsou to především řeznické nože.

Ohlédnutí za návštěvou Petra Pavla v Mikovu

Protože za téměř 230 let trvání nožířského průmyslu v Mikulášovicích jsme měli tu čest poprvé přímo ve výrobě přivítat hlavu státu, byl 23. únor 2023 pro Mikov beze všech pochybností historickým okamžikem. Jak tuto událost hodnotíme s odstupem několika dnů?

Nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel při návštěvě Mikovu ocenil zapojení firmy do podpory Vojenského fondu solidarity

Historicky první prezidentská návštěva firmy Mikov, která se uskutečnila v rámci cesty zvoleného prezidenta Petra Pavla po Ústeckém kraji, byla příležitostí seznámit budoucí hlavu státu jak s výrobním programem největší české nožířské firmy, tak i s výzvami, kterým průmysl ve Šluknovském výběžku čelí.

Kostka má ostrý start

Každý designér a výrobce nožů touží po tom, aby když se rozhodne na trh uvést nový výrobek, byl to nůž elegantní, zajímavý, praktický, a zároveň originální. U naší novinky Kostka, která na první pohled vypadá i jako hlavolam, se to podařilo.