Zúčastníme se FUTURE FORCES FORUM

Future forces forum je prestižní akce, které se účastní vládní představitelé, armádní špičky, vědci a odborná veřejnost, aby společně diskutovali a informovali se o bezpečnostních výzvách současného světa, kterým čelí NATO a Evropská unie. Součástí fóra je i výstava Future forces exhibition, kde máme tu čest mít v hale H4 výstaviště v Praze-Letňanech od 17. do 21. října vlastní stánek.Tango 23 Repetitor - pohled do minulosti

V září jsme psali o tom, jaké bylo naše setkání s veterány mise UNPROFOR, kteří v roce 1995 přímo zažili útok na své kontrolní stanoviště TANGO 23 - Repetitor a slíbili jsme další informace. Máme zde tedy první vlaštovku.

Král Karel III. je majitelem exkluzivního nože Predator

Když v roce 2010 brněnský primátor Onderka věnoval korunnímu princi Charlesovi Mikovácký nůž Predator s damaškovou čepelí, ukazoval mu jeho funkčnost. Stiskl páčku, čepel se rychle otevřela, princova ochranka zpozorněla, ale princ zachoval stoický klid.

Mikov a Prim

Naše spolupráce s firmou Prim začala v roce 2017. Tehdy jsme u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid vybavili jejich speciální balíček s hodinkami Orlík naší dýkou Mikov Commandos, která byla ozačna stejným pořadovým číslem jako hodinky. Limitovaná edice 75 kusů se okamžitě vyprodala.

Ohlédnutí za Nožířskými slavnostmi

Je tomu deset let, kdy se v 12, května 2012 v Mikulášovicích uskutečnily první Nožířské slavnosti. Od té doby se nekonaly pravidelně každý rok, nejdelší přestávku přinesla nedávná epidemie koronaviru, a tak se letos 6. srpna uskutečnil teprve 7. ročník. Jaký byl?

Mikov plánuje další podporu válečných veteránů Armády České republiky

Zástupci firmy Mikov se v pondělí 12. 9. v pražském Komunitním centru pro válečné veterány setkali s příslušníky mise UNPROFOR, kteří byli přímými účastníky ostřelování pozorovacího stanoviště Tango 23 Repetitor, někteří i raněnými, při kterém zahynuli dva čeští vojáci - četař Petr Valeš a rotmistr Luděk Zeman.

Mikov pomáhá aktivním lidem, kteří mají snahu dělat svět kolem sebe lepší

Nejsou to pouze velké akce jako Nožířské slavnosti, budování Muzea nožířské tradice nebo projekt Válečný veterán, kde se Mikov snaží pomáhat. V našem okolí je mnoho talentovaných a schopných lidí, se kterým chceme realizovat jejich sny a plány.

Mikov podporuje aktivity, které pomáhají městu Mikulášovice i celému Šluknovsku

Průmyslový a technologický vývoj a nápady jsou hodně svázány s tím, jak lidé cítí, že je jejich kreativita přijímána. K aktivnímu a bohatému společenskému životu, ve kterém se takové nové nápady rodí, přispívá i Mikov podporou zajímavých projektů a talentovaných osobností.

Jakou sbírku nožů máte?

Být sběratelem je vášeň. Mohl by nám o tom vyprávět třeba císař Karel IV., který sbíral relikvie. Takže sbírat se dá prakticky cokoliv - známky, odznaky, turistické známky, vlaječky a samozřejmě i nože.