Město Mikulášovice a Mikov zvou na Nožířské slavnosti

V sobotu 6. srpna v 10:00 budou na koupališti v Mikulášovicích slavnostně zahájeny tradiční Nožířské slavnosti. Na návštěvníky čeká celodenní bohatý kulturní a sportovní program, do kterého se vedle koupaliště zapojí i sportovní stadion a Muzeum nožířské tradice.

Český rozhlas - Sever, 20. 7. 2022

Nejznámější severočeské značky: Mikov

Rozšířili jsme možnost dopravy z e-shopu o Zásilkovnu

Čas je cenná komodita a proto ho nechceme zbytečně utrácet. Stání ve frontách nebo dlouhé čekání na kurýra pro mnohé z nás proto patří mezi nejotravnější činnosti, kterým se chceme co nejvíce vyhýbat.

Se zbraněmi v GUN centru v Hradcí Králové profesionálně

Že zbraně nepatří do ruky dětem, nezodpovědným lidem a zejména zločincům, je bez debat. Na druhou stranu je nutné, aby byly dobře vyzbrojeny bezpečnostní složky - zejména armáda a policie. Ale co běžní občané?

Dnešníbydlení.cz, 12. 6. 2022

Kapesní nůž Rybička, nestárnoucí česká legenda

Nožířské slavnosti 2022 v Mikulášovicích

Nožířské slavnosti - tradiční společenská a kulturní akce - se po tříleté přestávce zapříčiněné epidemickými opatřeními opět vrací do Mikulášovic. V prázdninovém termínu 6. srpna tak slavnostmi ožije především místní výjimečné přírodní koupaliště, sportovní stadion a Muzeum nožířské tradice, které prošlo rozšířením expozice.

Denik.cz, 28. 5. 2022

Nůž pro veterány. Novinka firmy Mikov připomíná hrdinství Čechů na Balkáně

Mikov věnoval dalších 120 tisíc korun Vojenskému fondu solidarity a představil nový nůž REPETITOR

Ředitel firmy Mikov Karel Ježek za přítomnosti náčelníka generálního štábu Aleše Opaty předal ve čtvrtek 26. 5. 2022 generálce Lence Šmerdové symbolický šek na částku 120 tisíc korun na podporu Vojenského fondu solidarity. Tyto prostředky byly shromážděny v rámci dlouhodobého projektu “Válečný veterán”.