Nože Repetitor vydraženy, z Mikova odejde pomoc válečným veteránům

V neděli 1. října večer skončila charitativní dražba dvou vojenských nožů Repetitor, se jmény dvou padlých vojáků v mírové misi OSN z roku 1995 - Luďka Zemana a Petra Valeše. Oba nože se vydražily za celkovou částku 95 700 Kč. Mikov nyní vydraženou částku prostřednictvím spolu Vlčí máky předá na pomoc válečným veteránům.

Proč používat naše ocílky Mikov

Veškeré nože k tomu, aby dobře a dlouho sloužily, potřebují údržbu a slušné zacházení. Platí to samozřejmě i o nožích Mikov. Uchovávání nožů v suchu a čistotě tak, aby bylo chráněno jejich ostří, je samozřejmostí stejně, jako pravidelná údržba ocílkou.

Repetitor - charitativní dražba nožů směřuje do finále, které vyvrcholí v neděli 1. října 2023

Až do neděle 1. října 2023 se můžete na portále Aukro zapojit do mimořádné charitativní aukce dvou speciálních nožů Repetitor. Mikov celý její výtěžek podle rozhodnutí vojáků z Repetitoru věnuje na pomoc nemocným armádním veteránům. 

Byli jsme v Příbrami

Asi jedno z největších českých setkání nožířů a fanoušků nožů “Nože 2023”, které proběhlo o uplynulém víkendu,  je v našem plánovacím kalendáři akcí vždy zapsáno již dlouho dopředu. Máme už v Kulturním domě i své tradiční místo pro stánek. I úplně nový návštěvník nás proto okamžitě poté, co vystoupá do výstavních prostor, pozná podle typického loga anebo podle velkého shluku lidí.

Mikulášovická řežba - dělejme svět kolem nás hezčí

Až do roku 2012 byl zatopený lom v Mikulášovicích poměrně nevábným místem, které sloužilo i jako skládka. Po jeho rekultivaci a provzdušňování vykonaly svou práci aerobní bakterie a voda se neskutečně vyčistila, takže má parametry téměř pitné vody. V kombinaci s vhodnými vodními rostlinami, osázením břehů a také vysazením dravých ryb je Mikulášovický lom nyní oázou klidu a pohody, a také ideálním místem pro organizaci sochařského sympozia Mikulášovická řežba.

Bohaté září je před námi

Dny se zkracují, letní horka nás opouštějí, ve městech přibývá aut a ubývá parkovacích míst - prostě končí prázdniny. Na to, co nás čeká po nich, se ale těšíme, protože před Mikovem jsou zajímavé akce a výzvy.

Fotbalové legendy se rozrostly o nového člena

Limitované edici nožů „Fotbalové legendy“ přibyl v srpnu nový člen - Vladimír Šmicer -  bývalý reprezentant, který kromě Slávie působil i v prestižních zahraničních klubech. Je prvním Čechem, který se může pochlubit vítězstvím v prestižní Lize mistrů UEFA a také jediným českým střelcem ve finále této soutěže, kde vstřelil hned dva góly.

Příběh materiálu Raffir

V našem eshopu se objevila novinka - Predatory s čepelí z oceli N690 a se střenkou z materiálu Raffir, což je zkratka dánského slova “zušlechtit”. Za vznikem tohoto materiálu stojí zajímavý příběh dvou kamarádů - původně nadšených amatérských nožířů.

Několik postřehů z Nožířských slavností 2023

Policie, policejní vrtulník, armáda, hasiči, rytíři, fotbal, hudba, dobré jídlo, soutěže pro děti, zdarma návštěva Muzea nožířské tradice - to byly hlavní body soboty 5. srpna v Mikulášovicích, kde se uskutečnil už 8. ročník Nožířských slavností - festivalu pořádaného společností Mikov s podporou města Mikulášovice.